BEIRATKOZÁS

A gyermek felvételéről a szülőkkel történő előzetes informális beszélgetés, a családi napköziben tett látogatás, a kölcsönös ismerkedést követően döntünk közösen.
A Tündérudvarban folyamatos a felvétel.

A beiratkozás menete:

  1. Telefonos kapcsolatfelvétel a Tündérudvarral (telefonszám a Kapcsolat menüpontban)
  2. Előre megbeszélt időben személyesen találkozunk a szülőkkel és a gyermekkel. Egy ismerkedő beszélgetés során kirajzolódik, hogy  azonos értékek mentén gondolkodunk-e . Ezáltal kiderül, hogy mi vagyunk e az a családi napközi, amire vágytak. Közösen megbeszéljük a beiratkozás lépéseit.
  3. A szülők megkapják e-mailben, vagy nyomtatott formában a  felvételi adatlapot és a gyermek(ek)re vonatkozó kérdőívet, amiket kitöltve visszaküldenek.
  4. A második találkozásunk alkalmával a szülők áttanulmányozzák a megállapodás, a házirend és a napirend szövegét. A felmerülő kérdéseiket  átbeszéljük.
  5. Amint tisztázódik minden, létrejöhet az  “Ellátási megállapodás” megkötése, vagyis a  házirendben és az egyéb csatolt okmányokban foglaltak elfogadása és aláírása.
  6. Az oltási kiskönyv, a friss orvosi igazolás, a szülői nyilatkozat a gyermekre vonatkozó egyedi egészségügyi tudnivalókról (pl.: allergia) bemutatása.

BESZOKTATÁS


Mottónk: fokozatosság, bizalom

A beszoktatási idő általában bő két hétig tart, bár egyéni eltérések előfordulnak. Az első napokban szülő és gyermek együtt tölti a délelőttöt a családi napköziben, részt vesz a közösség életében, ebéd előtt együtt megy haza.
Idővel a szülő fokozatosan a háttérbe húzódik (egyre távolabbról figyeli gyermekét, az öltözőben olvasgat), a gyermek pedig egyre több időt tölt a többiekkel, részt vesz a közös étkezésekben, s fokozatosan jut el a megfigyelői, távolról érdeklődői státuszból az egyre közelebb lépő, aktív résztvevő szerepéig. Közben persze érzékeli a szülő biztonságot nyújtó jelenlétét, odaszalad, hozzábújik, később csak ránéz, integet neki, ő is távolodik. Az első hét utolsó napjaiban, ha látjuk a haladást, egy rövid sétára küldjük a szülőt, azzal, hogyha a gyermek nagyon hiányolja, azonnal telefonálunk, hogy térjen vissza. Ilyenkor kedvesen, ám határozottan és főleg röviden elbúcsúzik a gyermektől, megmondja neki, hogy elmegy, de hamarosan (pl. ebédre) visszatér és együtt mennek haza.
A második hét elején ez a menetrend folytatódik, fokozatosan jutunk el addig, hogy a gyermeket reggel gyors búcsúzást követően ebédig a családi napköziben hagyja a szülő. Ha minden harmonikusan halad, a második hét utolsó két napján már ott is alhat a gyermek, azzal, hogy a szülőt ébredéskor az ágya mellett találja. A szülő délutáni érkezését is fokozatosan késleltetjük
Akkor tekintünk egy gyermeket beszokottnak, amikor már csupán röviden sír a reggeli elváláskor, jól eszik, alszik, a székletével sincs gond, továbbá személyiségének megfelelő módon részt vesz a felajánlott tevékenységekben, önfeledten játszik, kommunikál a gondozókkal és a társaival. Kialakul a kötődés a szülőket helyettesítő gondozóval.
Nem ringatunk senkit illúziókban. Az elszakadás mind a szülő, mind a gyermek részére nehéz folyamat. Ebben maximális segítséget szeretnénk nyújtani mindkét szereplő részére, hisz nagyon fontos, hogy a bizalom ne csak a gyermek, hanem a Szülő felé is kialakuljon!  A családdal együttműködve, a kölcsönös bizalom alapján csak sikeresek lehetünk!
Bátorításképpen összegyűjtöttünk néhány jó tanácsot, hátha segítenek:

Beszoktatási tanácsok

  • Csak akkor vágj bele, ha tényleg akarod. Ha bármilyen okból is bizonytalan vagy, kételyeid vannak, akkor adj magatoknak még időt az együttlétre.
  • Bízz önmagadban, gyermekedben és Bennünk 
  • Ne nyújtsd az elválás pillanatait! (Csak magadat és gyermekedet kínzod vele.)
  • Kérdezz bátran, tisztázz minden bizonytalanságot! (Mi is kérdezünk, hiszen kölcsönösen ismerkedünk)
  • Kritikus meglátásaidat, félelmeidet nyugodtan fogalmazd meg! (Ebből tanulunk mi is.)
  • Ne feledd: közös célunk, hogy legdrágább kincsed, a gyermeked kibontakozhasson, miközben jól érzi nálunk magát! (Együtt el is fogjuk érni.)